صفحه را به اشتراک بگذار

پیشنهاداتی برای بزرگتر جلوه دادن سالن پذیرایی

پیشنهاداتی برای بزرگتر جلوه دادن سالن پذیرایی

سالن پذیرایی علاوه بر اینکه مهمترین فصای اجتماعی منزل شما است بلکه در عین حال مهمترین محل آشنایی میهمانان شما با منزل، سلیقه و منعکس کننده طرز زندگی شما است. تقریبا در اغلب منازل امروزی مشکل کوچک بودن سالن پذیرایی وجود دارد. بزرگتر جلو دادن و ایجاد فضای بهاری در سالن آنقدرها که گمان برده می شود دشوار نیست. بدون آنکه متحمل زحمات و هزینه های سنگین بشوید، با استفاده از برخی ریزه کاریهای دکوراسیونی می توانید سالن منزلتان را بزرگتر، نورگیرتر و دلبازتر جلوه دهید. با استفاده از این راه چاه ها براحتی می توانید سالن منزلتان را با سلیقه خود دکوره کنید و از آن محیطی داگشا و بهاری بوجود آورید.

salonuzu-daha-genis-gosterecek-oneriler

 

انتخاب و جاگذاری مبلمان

اولین اقدام جهت بزگتر جلوه دادن سالن، جاگذاری مناسب مبلمان فعلی در سالن است. شما میبایست بجای دست کامل و بزرگ و جاگیر مبلمان از کاناپه ها و یا مبلمان ال شکل استفاده کنید به این ترتیب فضا سالن را تنگ نکرده محیطی دلگشا ایجاد خواهید کرد.

شما می توانید بجای مبلمان گوشه دار از مبل های تک نفره و پوف های رنگی و گلدار و شیک استفاده کنید و مبلمان را بنا به سلیقه خود بصورت متنوع تری جاگذاری کنید. اگر قسمت نهار خوری با سالن ادغام شده است بجای میز نهار خوری بزرگ و جاگیر می توانید از میزهای نهارخوری تاشو ومدرن استفاده کنید. مخصوصا برای ویترین، کنسول و مبلمان جانبی و تزئینی دیگر سالن و نهارخوری از مبلمان با رنگ روشن و لاکه که باز تابنده نور باشند و در ابعاد متعارف استفاده کنید. اگر مبلمان و وسائل لاکه با سلیقه شما مغایرت دارد می توانید از وسائل و مبلمان شفاف و بازتابنده نور استفاده کنید و بدین طریق سالن پذیرایی نورگیر، هوادار و دلگشا داشته باشید. شما در انتخاب مبلمان یا رنگ تیره مختارید اما در اینصورت می بایست مبلمان و لوازم جانبی را با تنوع رنگی روشن و گلدار و طرحدار انتخاب کنید تا فضایی مدرن، روشن و دلباز ایجاد کنید. در جاگذاری مبلمان توجه داشته باشید مبلمان با حجم زیاد و اصلی را در گوشه ها و مبلمان فرعی مانند پوف و میز پیشدستی را در قسمت میانی و به حالت آزاد جاگذاری کنید.

انتخاب پارکت

دومین اقدام جهت بزگتر جلوه دادن سالن، انتخاب پارکت با طرح و رنگ مناسب است. همانگونه که در مورد مبلمان ذکر شد، انتخاب درست با رنگ و طرح روشن باعث می شود نورگیری سالن پذیرایی شما بیشتر شود و بدین ترتیب قضایی بزرگتر و دلباز ایجاد شود. در عین حال اگر برای مکان های متصل به سالن پذیرایی مثل ورودی و راهرو از همان نوع پارکت سالن پذیرایی استفاده شود، یکسان بودن پارکت با یکپارچگی نورگیری را افزایش می دهد و فضای مورد نظر را بزرگتر جلو خواهد داد. به این منظور استفاده از پارکت با رنگ روشن و طراحی ساده، نور را بخوبی منعکس می کند سالن پذیرایی شما را بزرگتر جلوه می دهد و شدیدا استفاده از این نوع پارکت توصیه می شود. اگر به الهام گیری نیاز داشته باشید از شما دعوت می کنیم تا از پارکت های متنوع ای.جی.تی. (AGT) بازدید بعمل آورید. اطمینان داریم پارکت مورد نظر خود را بین انواع، رنگ ها و طرح های مختلف خواهید یافت. شما می توانید با انتخاب پارکت های “نیل” (Nil) از سری “ناتورال لاین” (Natura Line)، “مینوری” (Minori) از سری “ناتورا سلیم” (Natura Slim) ، “کانسپت سنترو” (Concept Centro)و “کانسپت کاستللا” (Concept Casella) از سری “کانسپت 10 میلی متری” (Concept 10 mm) فضای مورد نظر، نورگیرو دلگشا ایجاد کنید. برای کسب اطلاع و دستیابی به انواع دیگر محصولات می توانید از مدل های پارکت ای.جی.تی. (AGT) بازدید بعمل آورید.

 

salonuzu-daha-genis-gosterecek-oneriler-2

 

پوشش دیوار و انتخاب رنگ

قبلا گفته بودیم که از نظر دکوراسیون انتخاب رنگ های روشن و افزایش میزان نورگیری فضا برای بزرگتر جلو دادن سالن پذیرایی بسیار مهم است. اما این موضوع محدودیتی برای انتخاب رنگ دیوار برای شما بوجود نمی آورد. دقیقا برعکس، شما می توانید با رنگ های تیره دکوراسیونی بسیار شیک بوجود آورید. رنگ های تیره با پنهان کردن گوشه ای سالن پذیرایی فضای آن را بزرگتر جلو خواهد داد و بدین لحاظ انتخابی مناسب خواهد بود. اما دقت داشته باشید ادغام رنگ ها به گونه ای نباشد که نور را جذب کند و باعث کاهش میزان نورگیری محیط شود. چون در اینصورت خلاف بر انتظار فضا را خفه و محیط را کوچکتر از آنچه که هست نشان خواهد داد. از اینرو می بایست در انتخاب رنگ خیلی دقت داشت و حتما نوع کفپوش و پارچه منسوجات و مبلمان را مد نظر قرار داد.

اگر رنگ های تیره با سلیقه شما مطابقت ندارد تنها یک دیوار و یا بخشی از یک دیوار را به رنگ تیره نقاشی کنید و بقیه سالن پذیرایی را با رنگ روشن نقاشی کنید. حتی می توانید از تن های مختلف یک رنگ برای نقاشی استفاده کنید. حتی اگر هر دیوار را با رنگ متفاوتی نقاشی کنید فضایی متحرک ایجاد خواهید کرد. کاغذ دیواری نیز گزینه مناسبی برای سالن پذیرایی است. شما می توانید با استفاده از کاغذ دیواری با طرح خطوط عمودی باعث ایجاد عمق در دیوارها، بلندتر نشان دادن سقف ها و وسیعتر جلوه دادن سالن پذیرایی خواهد شد.

جزئیات کنتراست و آینه

اگر در سالن از رنگ های روشن استفاده کرده اید برای ایجاد حس سرزندگی و تحرک باید از لوازم جانبی و تزئینی با رنگ های مختلف و کنتراست ایجاد کنید. در اینجا چه گزینه های خواهید داشت؟ کاغذهای دیواری با رنگ های زنده، طرح های هندسی متنوع و گلدار، پوف ها با رنگ های تیره، لوستر و یا آباژورهای شفاف و براق، پرده های بلند با تن رنگی کمی تیره تر و یا قدری روشن تر از رنگ دیوارها برخی از این گزینه ها محسوب می شود. اگر می خواهید دکوراسیونی قابل توجه داشته باشید حتما باید از آیینه ها نیز استفاده کنید. با استفاده از آیینه های قدی و یا آیینه ها به ابعاد و فرم های متفاوت عمق فضا و جلوه آن را متغییر خواهید ساخت. تنها نکته ای که می بایست در خصوص آیینه ها مد نظر داشته باشید محل نصب آنان است. فراموش نکنید آیینه ها را در محلی نصب کنید که منعکس کننده نور باشند. در ضمن می توانید با استفاده از آیینه های کوچک و اختصاص دادن یکی از دیوارهای مناسب بعنوان گوشه آیینه کاری هم نوری گیری سالن پذیرایی را تنظیم کنید و هم دکوراسیون خاصی به آن بدهید.

 

salonuzu-daha-genis-gosterecek-oneriler-3

 

استفاده خلاقانه از فضا

دیگر وقت آن رسیده است که ریزه کاری با نور، رنگ و طراحی را کنار گذاشته بصورت عملی دست بکار شویم. در این خصوص بزرگترین همکارمان طراحی مبلمان با عملکرد بالا است. با این طراحی های نوین هم فضا را بزرگتر از آنچه که هست جلوه خواهید داد ، هم با عملکرد چندگانه و همزمان در کمترین فضا از بیشترین کارآیی بهره مند خواهیم شد. آیا می دانید چگونه؟ بعنوان مثال بجز رنگ و شکل ظاهری می توانیم از فضای حاصل و مخفی کمد دیواری ها استفاده کنیم. با استفاده از پنلهای طرح چوب می توانید کمد دیواری های شیک و کتابخانه های مرتفع و جادار تعبیه کنید. این کار هم از نظر دکوراسیون بسیار شیک و کارآرا میباشد هم با افزایش ظرفیت فضای محیط به آن جلوه ای خاص خواهد بخشید. کمدهای رودری و کنار دری که با قفسه های چوبی ساخته شده اند، میز ها و صندلی هایی تا شو بخشی از این طراحی نوین را تشکیل می دهد.