صفحه را به اشتراک بگذار

جذاب‌ترین مدل‌های دکوراسیون سال 2018

جذاب‌ترین مدل‌های دکوراسیون سال 2018

درست مانند هر سال، امسال نیز در مدل‌های دکوراسیون منزل جزئیات بسیاری وجود دارد که باعث نشاط و سرزندگی و همچنین آرامش بیشتر در فضای زندگی‌ شما می‌شود. به راحتی می‌توان گفت که زمینه و مضمون امسال، آرامش است. از کابینت آشپزخانه و میز دفتر کار گرفته تا پنل‌های سرویس بهداشتی، طراحی ورودی‌ها و غیره، دست روی هر چه بگذارید، امسال نشاط، آرامش و ظرافت را به فضای زندگی‌ شما می‌آورد.

شروع عصری بی‌پایان: مس و برنج

استفاده از مس و برنج که سال گذشته به ویژه در دکوراسیون آشپزخانه و اتاق نشیمن به وفور به چشم می‌خورد، در سال 2018 نیز در صدر پیشنهادات مربوط به دکوراسیون قرار دارد. این طراحی که حس سادگی و بی‌تکلفی را ایجاد می‌کند، گاهی در شیرآلات آشپزخانه و گاهی نیز در گلدان‌ها دیده می‌شود. اگر به دنبال یک طراح ظریف هستید اما اهل تجملات نیستید و نمی‌خواهید جزئیات طراحی پرجلوه باشند، می‌توانید اسباب و اثاثیه مسی و برنجی را انتخاب کنید که بسیار مدرن است. مس و برنج که با مبلمان یا پرده‌های مخملی محبوب امسال تناسب چشمگیری دارند، و می تواند در قاب شیک دور آینه سرویس بهداشتی، لوسترهای زیبای اتاق پذیرایی یا شیرآلات نصب شده در میز پیشخوان آشپزخانه مشاهده شود که ظاهری کاملاً جدید به آنها می‌بخشند. در فضاهای داخلی و سرپوشیده‌ای که استفاده از مس و برنج را ترجیح داده‌اید، باید اطمینان جاصل کنید که به اندازه کافی از روشنایی و نوررپردازی استفاده کرده‌اید.

 

VEGAS-Canyon_Amundsen_POST

 

چوب عاشق فلز است

با این که این جمله در ابتدا ممکن است باعث تعجب شما شود، اما باید گفت، چوب که به هیچ وجه قصد دمده شدن ندارد، امسال در کنار طراحی‌هایی که فلز در آن به کار رفته است تناسب خوبی خواهد داشت. این بدین معنی است که به ویژه پنل و پوشش‌های دکوری سبک قدیم در آشپزخانه و سرویس بهداشتی، در کنار میله‌ها یا دستگیره‌های فلزی به کار گرفته خواهند شد. علاوه بر پنل‌ها و پوشش‌ها، به احتمال خیلی زیاد، لوازم چوبی به عنوان وسایل تزئینی خانه مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در حالی که شیکی و ظرافت در کاغذدیواری‌ها و میز باز به چشم می‌خورد، می‌توان از این طراحی‌های پرمدعا در کنار بافت‌های شرابی و بنفش استفاده کرد. اگر به فکر طرحی هستید که چوب در آن غالب است، صرف نظر از این که فضای مورد توجه شما کدام است، با استفاده هم‌زمان از رنگ بژ و سفید در کنار سطوح طبیعی بلوطی می‌توانید ترکیبی ظریف و آرامش‌بخش ایجاد کنید. نورپردازی‌ها و آویزهای ساخت دست که دارای رنگ‌های متالیک هستند نیز می‌توانند کنتراست زیبایی با فضای آرامش‌بخشی که ایجاد کرده اید داشته باشند. اگر به مدل‌های الهام ‌بخش نیاز دارید، می‌توانید پنل‌های AGT در رنگ‌های متنوع را بررسی کنید.

 

AZURE

 

طراحی‌های جسورانه

یکی از مهم‌ترین مدل‌های دکوراسیون مورد نظر امسال که به ویژه در رویه‌کوبی‌های مبلمان و پنل‌های دیواری استفاده خواهد شد، از جنسی است که قبل از این مصرف‌ کنندگان رابطه چندان خوبی با آن نداشتند. این مدل‌ها از چه جنسی هستند؟ چرم که در صدر این فهرست قرار دارد، نه تنها در پارچه مبل‌ها، بلکه در سطوح دیوار نیز با بافت، دوخت و طرح‌های متفاوت به چشم خواهد خورد. Terazzo نیز که به دلیل هزینه بالا و دشواری تولید چندان مورد پسند نبود، به نظر می‌رسد که امسال به یکی از محبوب‌ترین طرج‌ها تبدیل خواهد شد. پوشش‌های Terazzo که در نتیجه ترکیب تکه‌های سنگ مرمر و گرانیت در ملات سیمان پدید می‌آید، در کفپوش‌ها، میز اوپن آشپزخانه و پوشش سرویس بهداشتی به وفور استفاده استفاده خواهد شد. هر جا که این جنس مورد استفاده قرار گیرد شیکی خاصی به آن می‌بخشد، و امسال در طراحی گلدان، تخته گوشت یا ظروف تزئینی نیز به وفور دیده می‌شوند.

 

conceptto

 

هم آهنگی رنگ‌ها

رنگ‌ها که یکی از مهم‌ترین عناصر در دکوراسیون هستند، با آمدن مد فصل جدید همچنان تغییرمی کنند و کاربردهای متفاوت خواهند داشت. امسال کلاَ گرایش به سمت طرحهای طبیعی و ساده است. امسال در آشپزخانه که بیشتر وقت خود را در آن می‌گذرانیم، رنگ‌های قهوه‌ای پاستلی غالب خواهد بود. طراحی‌های آشپزخانه نیز با طرح‌های روستایی و مدرن ادامه خواهد یافت. به طور کلی، در این فضاها که هدف آن دستیابی به جوی تمیز و پرنشاط و پر از آرامش است، رنگ‌های صورتی کم رنگ، بژ و زرد بیشتر به چشم خواهد خورد. در اتاق نشیمن و پذیرایی که می‌خواهید در آن استراحت کنید و آرامش یابید، بیشتر شاهد انواع مختلفی از رنگ های قهوه‌ای خواهیم بود. در قسمت های چشم گیر مانند کفپوش و فرش نیز استفاده از رنگ‌های سبز روشن، صورتی و کرم غالب خواهد بود. قسمتی که می‌توان در آن بیشترین استفاده را از رنگ قهوه‌ای روشن و تیره برد، اتاق خواب خواهد بود. این رنگ‌ها هم باعث افزایش کیفیت خواب و ایجاد فضایی آرامش‌بخش در اتاق خوابتان خواهند شد و هم عنصری مهم در ایجاد دکوراسیونی شیک خواهند بود.

 

BC-1

 

پیچیده و زیبا

مفهوم مینیمالیسم (ساده‌گرایی) که مدت‌ها در صدر فهرست ترجیحی برای دکوراسیون منزل قرار داشت، هرچند که هیچ وقت دمده نخواهد شد، امسال جایش را به «ماکسیمالیسم» خواهد داد. ماکسیمالیسم به چه معناست؟ ماکسیمالیسم به طور کلی یکی از محبوب‌ترین جریان‌های دهه 80 میلادی بود که با استفاده از طراحی‌ها و رنگ‌های زنده، طرحی بی‌نظم و پر هرج و مرج ارائه می‌داد. با این که در نگاه اول این طرح «ترکیبی پیچیده از همه چیز» به نظر می‌رسد، در اصل جریانی است که با انتخاب‌هایی دقیق باعث پدید آمدن یک اثر ممتاز طراحی خواهد شد. اصل و اساس آن، گردهم آوردن طرحها و نقشهای متفاوت و در عین حال متناسب است. آن چه که از ظاهر بی‌نظم و خسته‌کننده این طرح‌ها می‌کاهد استفاده از لوازم یا اشیای ساخته شده از مرمر، حصیر، بامبو، چوب و غیره است که دارای رنگ و بافتی غالب هستند. یعنی با ماکسیمالیسم از یک طرف نظم را می‌گیرید و از طرف دیگر نظم و تناسب بسیار به فضا می‌بخشید. نتیجه آن نیز تناسب فوق‌العاده چنین کنتراستی است که منظره آن چشم‌هایتان را می‌نوازد. به همین سادگی.